unikalny proces produkcji

Share Button

Delikatne suszenie strumieniem powietrza


Podczas procesu produkcyjnego karm i smakołyków, firma ZiwiPeak stosuje unikalną technologię suszenia naturalnych składników karmy łagodnym strumieniem powietrza – bez przetwarzania ich w wysokich temperaturach, jak to ma miejsce w przypadku większości karm.
Proces ten pozwala na uzyskanie docelowego poziomu obniżenia wilgotności karmy, w celu zapewnienia przedłużonej trwałości produktu (metoda naturalnej konserwacji), ale bez ingerencji w jego stabilność lub wartość odżywczą.
Suszenie pozwala na zachowanie wszystkich biologicznych wartości białek, kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów naturalnie zawartych w składnikach, a tym samym uzyskuje się karmę o doskonałej przyswajalności dla organizmu – aż 95%.
Suszenie powietrzem jest sterylną i bezpieczną metodą przetwarzania żywności przeprowadzaną w warunkach ścisłej kontroli.

Apertyzacja


Aby wyjść naprzeciw potrzebom właścicieli zwierząt, którzy preferują podawanie swoim ulubieńcom karmy mokrej, karma ZiwiPeak dostępna jest również w puszkach z mechanizmem łatwego otwierania. Każda karma ZiwiPeak w puszce jest poddawana apertyzacji w osobnym jałowym pojemniku dla zachowania wartości odżywczej składników.
Puszki używane przez ZiwiPeak posiadają wolną od BPA (Bisfenol A) warstwę bezpośrednio przylegającą do karmy. Dzięki temu karma zachowuje wszystkie swoje naturalne walory i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Produkty dla zwierząt ZiwiPeak podlegają kontroli jakości zgodnie z najwyższymi światowymi standardami i wytwarzane są w warunkach ścisłej kontroli higieny pod nadzorem ZiwiPeak Limited.

Wszystkie surowce mięsne z licencjonowanych przetwórni transportowane są wprost do naszych specjalistycznych zakładów produkcyjnych w Nowej Zelandii i tam przetwarzane. Dzięki temu, że zarówno hodowla zwierząt, ich ubój oraz przetwórstwo mięsa odbywa się pod naszą pełną kontrolą możemy zagwarantować najwyższą jakość i bezpieczeństwo naszych produktów.

Produkty spełniają najwyższe normy NZFSA i AAFCO.